Oliwia Godlewska - Fashion

oliwia frontrow blog3

Moje stylowe inspiracje

Nieee, nie będzie o ikonach, ale o książkach, do których nieustannie wracam, które są dla mnie odwiecznym źródłem inspiracji i oczywiście wiedzy.

Porządek jest przypadkowy, bo naprawdę nie wiedziałam co uplasować na miejscu 1, 2, czy 3. Wszystkie są tak samo ważne. 

Zacznę może od poradników Trinny i Susannah - zapewne pamiętacie te babki, wulkany energii, zmieniające kobiety na całym świecie. Tak na prawdę od nich zaczęła się moja przygoda z modą. W pewnym momencie pomyślałam - czemu by się tym nie zająć w Polsce? Przeszłam więc od słów do czynów i - voila :) Z wypiekami na twarzy oglądałam poszczególne odcinki ich programów, a sama coraz bardziej dążyłam do wyznaczonego celu - zawód: stylista. 

book

Ważym kompendium wiedzy są też na pewno publikacje Niny Garcii. "Klasyczna setka", Mała czarna księga stylu", czy "Strategia stylu" to pozycje, do których sięgam cały czas, szukając chociażby tematów dla was na blog. Nina zawsze przypomni o czymś oczywistym, a jakże istotnym! To z całą pewnością książki, po które choć raz powinna sięgnąć każda kobieta.

bookjpeg2

Bardzo ciekawe poradniki to także "Bądź chic" i "Francuski szyk". To zbiór podstawowych elementów damskiej garderoby, klasyków, niewychodzących nigdy z mody oraz porad, jak i z czym je zestawiać. 

bookjpeg3

Na koniec zostawiłam szczególnie bliskie mi poradniki, z tego względu, że autorkę znam i miałam zaszczyt się u niej kształcić :) Monika Jurczyk jest autorką trzech wspaniałych książek (mam oczywiście wszystkie), które dostarczą konkretną wiedzę, ale nie tylko. Ostatnia jest inna - zawiera część informacji z dwóch poprzednich, jednak wykracza merytorycznie poza klasyczne wskazówki jak i co nosić. Monika robi w niej coś znacznie ważniejszego, co - jako stylistce - bardzo przypadło mi do serca i gustu. Mówi bowiem nam wszystkim - bądźcie boskie i takie, jakie chcecie. I to jest "złote, a skromne" :) - genialne! Sama strasznie nie lubię pakowania mnie w "formę" - Monika podpowiada, jak - znając zasady - robić tak, żeby wyglądać olśniewająco, zarazem jednak komfortowo i tak jak chcemy. To moja ostatnia inspiracja, dzięki której zaczęłam dla was tworzyć nowe rzeczy, ze zdwojoną energią - dzięki Monia!

bookjpeg4

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież