Oliwia Godlewska - Beauty

beauty godlewska

  • Start
  • Mesotherm Dual Cit - nr 1 w walce o piękną skórę!

Mesotherm Dual Cit - nr 1 w walce o piękną skórę!

Kochane, przedstawiam wam dzisiaj absolutną rewelację, czyli nowy sprzęt, który zagościł w Feminarium Beauty Clinic. Jestem po pierwszym zabiegu, przede mną jeszcze pare, więc oczywiście na koniec zobaczycie efekty. Tymczasem wyjaśniam specyfikację urządzenia i opiszę zabiegi, którym się poddałam.

Mesotherm Dual Cit to połączenie dwóch, z pewnością znanych wam urządzeń – Mesotherm i Intraject.

MesoTherm jest najnowszą, ekskluzywną, niezwykle zaawansowaną technologicznie metodą odnowy skóry, aktywnego odmładzania oraz spektakularnej poprawy jej kondycji. Metoda ta wykorzystuje radiofrekwencję igłową - jednoczesne połączenie mechanicznego mikronakłuwania oraz diatermii. Jest to obecnie najskuteczniejsza terapia regenerująca i odnawiająca wszystkie typy skór, a szczególnie te, które wymagają intensywnej terapii, bądź prewencji anti-age.

Mesotherm

Pierwszy etap mojego zabiegu dotyczył złuszczania. Mikrocząsteczki tlenku glinu zostały podane na powierzchnię skóry przez sterylną głowicę. Kiedy strumień cząsteczek uderzył o powierzchnię skóry, został natychmiast zassany z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami naskórka. W tym samym czasie laser diodowy emitował podczerwień, zdolną wnikać głęboko w tkanki skóry. W mitochondriach poszczególnych komórek energia świetlna przekształciła się w energię komórkową. Jednocześnie dzięki przepływowi światła zwiększyła się przepuszczalność błony komórkowej keratynocytów, co dało szybszą produkcję nowych komórek naskórka.

Mesotherm 4

Drugi etap polegał na zastosowaniu radiofrekwencji igłowej z vacuum. W tej części zabiegu wykorzystywane jest połączenie fali radiowej monopolarnej, mikronakłuwania specjalną głowicą z mikroigłami oraz pulsacyjnego masażu próżniowego. Poprawia to strukturę tkanek, zwiększa gęstość wygładza skórę, likwiduje, bądź wypłyca zmarszczki i linie mimiczne, silnie ujędrnia, redefiniuje kontury twarzy, podnosi jej owal, liftinguje twarz, szyję, dekolt, wypłyca bruzdy nosowo-wargowe, podnosi kąciki ust. Skóra uzyskuje stanowczo młodszy wygląd. Podczas zabiegu skóra jest zasysana do wnętrza specjalnie zaprojektowanej głowicy przez działanie próżni. W tym momencie emitowana jest fala radiowa. Głębokie ciepło diatermii powoduje skórcz i regenerację włókien kolagenowych. Jednocześnie mikroigły wytwarzają w skórze setki mikrokanałów. Mikronakłuwanie jest mniej bolesne i bardziej dokładne, niż przy zastosowaniu tradycyjnego rollera. Mikronakłucia przyczyniają się do produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej poprzez mikrouszkodzenia naczyń włosowatych; mikrozakrzepy są najlepszym środowiskiem dla tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Efektem końcowym jest istotna odnowa tkanek, skóra jest widocznie napięta i ujędrniona, a zmarszczki znacznie wypłacone. W ostatniej fazie zabiegu, wykorzystując zjawisko elektroporacji, koncentrujemy się na utworzeniu w skórze kanałów jonowych, które pozwolą na penetrację w tkankach odpowiednich rodzajów serum, zawierających stężone witaminy, aminokwasy, makro- i mikroelementy. Po elektroporacji terapeuta zaaplikuje odpowiednią maskę kojącą, a następnie nałoży krem ochronny z filtrami UV.

Mesotherm 2

Nowy Mesotherm Dual Cit wykorzystuje także radioporację i elektroporację właściwą dla Intraject. Radioporacja jest procesem, w którym następuje transport metabolicznie aktywnych substancji głęboko do skóry, dzięki większej zdolności absorbcji przez skórnej, wynikającej z impulsów elektrycznych wysokiej częstotliwości. Dzięki impulsom elektrycznym, które umożliwiają otwarcie międzykomórkowych drzwi, zestaw składników aktywnych ma możliwość przenikania przez bariery skórne. Radioporacja działa na zasadzie generowania fal radiowych, które przyśpieszają procesy absorbcji przez komórki skóry składników o dużej masie cząsteczkowej, z jednoczesnym mikronakłuwaniem specjalną głowicą.

Elektroporacja zaś wykorzystuje modulowane prądy o niskiej intensywności, które tworzą nowy pozakomórkowy kanał. Ta zmiana w błonie komórkowej umożliwia większą przepuszczalność dla różnych cząsteczek hydrofilowych, które w innym przypadku nie miałaby możliwości przebić się do komórki. Elektropory otwierają się od kilku sekund do kliku minut.

Zatem nowy Mesotherm daje jeszcze lepsze efekty, ponieważ wnikamy jeszcze głębiej w strukturę skóry.

Mesotherm 3

Jak wygląda skóra po zabiegu? Od razu wyjaśnię, że nie zrelaksujecie się podczas jego trwania jak na masażu tajskim, ale mając świadomość tego, co dzieje się z waszą skórą, naprawdę warto. Skóra tuż po jest zaczerwieniona, ale to ustępuje. Następnego dnia mogą pozostać lekkie, miejscowe ślady, ale ten artykuł piszę wieczorem, dzień po pierwszym zabiegu i nie zauważam już żadnych zmian na skórze.

Tak więc – jestem po raz kolejny zauroczona – musicie się teraz uzbroić w cierpliwość, by zobaczyć efekty po kilku zabiegach. Będzie też jeden totalnie hardcorowy, ale to w odpowiednim momencie ;)

Warto dodać, że nowy Mesotherm w całej Polsce jest dostępny tylko w toruńskim Feminarium! Fajnie mamy, prawda? Za możliwość testowania tego cuda i tak szczegółowe wyjaśnienie dziękuję pani Marii Minicz, właścicielce Feminarium i zarazem naszemu ekspertowi od super dobrego wyglądu.

Mesotherm5

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież