Oliwia Godlewska - Beauty

beauty godlewska

Bądź jak Brad

Jeden z warsztatów wizerunkowych, które prowadzę, nosi nazwę "Każdy mężczyzna może wyglądać dobrze - nie każdy o tym wie". Dzisiaj, zgodnie z tym stwierdzeniem i obietnicą dana na początku roku, pierwsza porcja urodowych informacji dla Panów.

facet.jpg3

Współczesny mężczyzna coraz bardziej zwraca uwagę na to, jak wygląda i to zarówno pod względem ubrania, jak i kondycji skóry. Panowie coraz chętniej odwiedzają salony urody i szukają zabiegów pielęgnacyjnych, spełniających ich oczekiwania. To zresztą świetny moment na relaks i oderwanie się od codziennych spraw.

Czym różni się skóra męska od kobiecej? Panowie mają dużo grubszy o kilka warstw naskórek (około 30 warstw więcej). To sprawia, że zmarszczki pojawiają się później, ale są dużo głębsze. Skóra posiada więcej barwnika, dzięki któremu karnacja jest zwykle ciemniejsza. Jest mniej sucha z powodu silniejszego wydzielania łoju, spowodowanego działaniem androgenów, stąd też przeważnie ostrzejszy przebieg trądziku młodzieńczego. Panowie mają bujniejsze owłosienie (wynik działania męskich hormonów), ale mieszki włosowe, które reagują na te hormony, zanikają i włosy wypadają. Przypadłością panów może być też większa potliwość, ze względu na ilość gruczołów ekrynowych. I ostatnia kwestia to ilość tkanki tłuszczowej podskórnej - u mężczyzn jest jej mniej, stąd też brak cellulitu. 

facet.jpg4

Jakich zatem zabiegów szukać? Które będą zbawienne dla męskiej skóry, borykającej się także z problemami, pomimo tego, że warstwa hydrolipidowa jest grubsza?

Jeśli skóra ma rozszerzone pory, zaburzone łuszczenie, szybko się przetłuszcza, ma potrądzikowe blizny, czy też pojawiły się zmarszczki, świetnym zabiegiem będzie Mesotherm. To ekskluzywna metoda odnowy skóry. Łączy sześć różnych technologii w jednym bezpiecznym, nieinwazyjnym urządzeniu. Moduł Abralase zawiera laser stymulujący odnowę komórkową oraz peeling mechaniczny tlenkiem glinu, silnie regenerujący skórę. Za napięcie skóry odpowiada monopolarna fala radiowa, wspomagana przez mikronakłuwanie specjalnym rollerem z setkami mikroigieł oraz pulsacyjny masaż podciśnieniowy, przywracający elastyczność nawet najbardziej poluźnionej skórze. Moduł Mesoskin wykorzystuje prąd zmienny o niskiej amplitudzie drgań, aby zwiększyć zdolność skóry do absorpcji składników aktywnych, zawartych w specjalnie opracowanych formułach serum. Zabieg trwa od 1,5 do 2 godzin, począwszy od oczyszczania poprzez mikrodermabrazję, mezoterapię, radiofrekwencję i elektroporację, aż do zabezpieczenia skóry filtrami ochronnymi. Sugeruje się od 5 do 10 zabiegów.

facet.jpg1

Innym skutecznym zabiegiem świetnym w walce z naczynkami i trądzikiem różowatym może być jonoforeza z witaminą A. Zabieg umożliwia wprowadzenie związków aktywnych bezpośrednio do żywych komórek skóry, zwiększając penetrację witamin i czynników wzrostu aż 40-krotnie w porównaniu ze standardowym zastosowaniem kremu. Uzyskuje się przyspieszone efekty odnowy komórkowej i strukturalnej, a rezultatem jest widoczna poprawa wyglądu skóry twarzy i ciała, redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień oraz zwiotczeń. Opatentowana aparatura I-Onzyme DF II łączy w sobie wykorzystanie aktywnych ultradźwięków i intensywnej jonoforezy. Aparat ten stanowi system supersoniczny, emitujący fale dźwiękowe wysokości 22 kHz, które powstają poprzez wibracje specjalnej, ceramicznej głowicy i przenoszone są przez powietrze. Tym samym uwzględnia on najnowsze badania naukowe, które wykazały, że najlepszą penetrację w skórze uzyskuje się przy najmniejszej częstotliwości dźwięków. Po zabiegu skóra jest młodsza, wycisza się jej nadwrażliwość, pogrubia żywe warstwy naskórka.

facet.jpg5

Ostatni z proponowanych zabiegów dla panów to super przyjemny Hydradermie Guinot. Czy wiecie, że regularnie korzysta z niego Brad Pitt? Zabieg, który odmładza rysy twarzy bez iniekcji! Genialny, naturalny lifting twarzy z rezultatami widocznymi już po pierwszej sesji. Zapewnia „rewolucję młodości” poprzez stymulację mięśni twarzy, poprawę ich napięcia w okolicach czoła, policzków, szyi i powiek. Działa jak delikatna sesja body buildingu. Daje impuls do wznowienia pracy mięśni, unosi rysy twarzy, tym samym nadając jej młodzieńczy wygląd. To doskonały relaks - pierwszy etap: drenaż - kosmetyczka przesuwa elektrodami kulkowymi po twarzy, co w widoczny sposób relaksuje mięśnie, usprawnia krążenie krwi i eliminuje toksyny. Drugi etap: stymulacja mięśni - w czasie tej fazy mięśnie są delikatnie ćwiczone, aby odzyskać odpowiednią objętość i napięcie. Twarz jest zrelaksowana. I na koniec masaż modelujący, aby odżywić, zrewitalizować, napiąć i ujędrnić skórę.

Wymienione zabiegi znajdziecie w dobrych salonach kosmetycznych, a jeżeli jesteście z Torunia to nie pozostaje wam nic innego, jak tylko udać się do zaprzyjaźnionego Feminarium Beauty Clinic :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież